Blog o přírodě , pravěku všeho co se toho týká.
- Utahraptor Stephen (Utylike)

Červen 2013

Jaguarundi

30. června 2013 v 20:26 | Utahraptor Stephen (Utylike) |  Zvířata
Jaguarundi je malá kočka, žijící divoce v Jižní a Střední Americe , je příbuzná pumě. Váží od 2 a půl kg do 9 kg. Velikostí se pohybují kolem půl metru až 80 cm. Na výšku mají 35 cm. Kromě období páření žijí samotářsky. Jsou rozšířeny od Argentiny po Mexiko byly však spatřeny i v Texasu , malá populace žije i na Floridě. Žijí skrytě v zalesněných oblastech, na okraji lesů a v křovinách, jen vzácně se vyskytují na otevřených plochách, vyhledávají hustý porost. Často žije v blízkosti vod.


Soutěž časovou linií - Úvod

20. června 2013 v 17:25 | Utahraptor Stephen (Utylike) |  Soutěže
Napadlo mně rozjet novou soutěž a doufám že seženu dost lidí :D.

Princip hry je jednoduchý , Např. Bude 6 hráčů (i jiný počet) a hra bude rozdělena na časová období země( Silur, Křída Perm atd... ). Každé kolo se bude skládat z 3. kol. Hráči dostanou na výběr lepší tvory podle počtu bodů které získají v jednotlivých kolech. Např. hráč bue v prvním kole nějakého období něčím malým (býložravým atd..) a podle počtu bodů se zařadí o druhého kola jako něco lepšího či horšího podle počtu bodů v třetím kole daného období se zařadí hráč do dalšího období. Body se dají získat např. počtem zabité kořisti , počtem záchrany života (kyž na vás někdo zautočí a vy to přežijete) či za důmyslnost vaší hry. Body můžete naopak ztratit poku zemřete nebo budete své zvíře udržovat ve špatném stavu (nebudete jíst , odpočívat , pít atd.). Pokud umřete odečte se vám jeden bod a znovu se oživíte (aby neumřeli všichni hráči hned na začátku :D ).

Teď když znáte pravidla hry přejdeme rovnou ke hře samotné.
Prvním obdobím naší hry bude KAMBRIUM
Zde si každý hráč vybere tvora, na první kolo můžete jen tvory označené jako Starter v prvním kole nasbíráte body a pokud jich máte dostatek máte na druhé kolo lepšího tvora.