Blog o přírodě , pravěku všeho co se toho týká.
- Utahraptor Stephen (Utylike)

Srpen 2010

Ankilosauridi

28. srpna 2010 v 19:02 | Utahraptor Stephen |  Klasifikace dinosaurů
Ankylosauridi byli tzv. obrněné Tanki. Šlo o mohutné a široké čtyřnohé býložravce, kteří se vyskytovali na Severní Americe, Evropě a východní Asii v období spodní a svrchní křídy asi před 125 až 65 miliony let. Příbuznou čeledí byli Nodosauridi. Většina ankylosauridů měla na konci ocasu těžkou palici, tvořenou kostní hmotou. Pokud se touto "zbraní" velký ankylosaurid oháněl, dokázal si držet od těla i největší dravce. Lebka ankylosauridů byla také "obrněná", vepředu vybíhala v bezzubý zobák, malé zuby byly jen po stranách čelistí. Spásali zřejmě nízko rostoucí vegetaci.

Druhy Ankilosauridů:
Saichania
Aletopelta
Cedarpelta
Gobisaurus
Minotaurasaurus
Shamosaurus
Ankylosaurus
Euoplocephalus
Nodocephalosaurus
Pinacosaurus
Saichania
Shanxia
Talarurus
Tarchia
Tianzhenosaurus
Tsagantegia
Gargoyleosaurus
Ankilosaurus
Gastonia
Hoplitosaurus
Hylaeosaurus
Mymoorapelta
Polacanthus

Kočka Domácí

26. srpna 2010 v 10:02 | Utahraptor Stephen |  Zvířata
Kočka domácí vždy sloužila člověku především jako lovec hlodavců, v současnosti se uplatňuje také jako společník člověka. V některých oblastech Číny je konzumováno kočičí maso ve třetím světě je kočka domácí rovněž kožešinovým zvířetem a výrobky z kočičí kožešiny se dostávaly i na evropský trh.Kočka Domácí stejně jako její divoká příbuzná patří do podčeledi malé kočky, a je typickým zástupcem skupiny. Má pružné a svalnaté tělo, dokonale přizpůsobené lovu, ostré drápy a zuby a vynikající zrak, sluch a čich.
Kočka

Druhý Blog

19. srpna 2010 v 9:03 | Utahraptor Stephen |  Ostatní...
Odkaz na můj blog je zde

Triadobatrachus

18. srpna 2010 v 13:32 | Utahraptor Stephen |  Ostatní Pravěká Stvoření
Triadobatrachus byla 10 cm dlouhá primitivní žába.Šest obratlů tvoří krátký ocas, který si zvíře ponechává jako dospělý jedinec.Jeho lebka se podobala té které mají moderní žaby. Jak vyplývá z jeho velkých ušních otvorů Triadobatrachus měl k dispozici dobrý sluch.Triadobatrachus je vyhynulý rod žab. Je znám jediný známý druh Triadobatrachus massinoti.
Je to nejstarší známá žába.Žil v triasu tam kde je nyní Madagaskar .Triadobatrachus

Další Diplom

17. srpna 2010 v 8:47 | Utahraptor Stephen |  Ostatní...
Diplom-dodo
Moc ti děkuju.

Pravěká Zoo : Do Austrálie v Oligocénu před 37-23mil. let(1/2)

16. srpna 2010 v 19:20 | Utahraptor Stephen |  Příběhy
Zrovna jsem se připravoval na novou výpravu když v tom za mnou přiběhla vrchní ošetřovatelka s tím že ve výběhu s  Acantostegami spatřila pulce s nožičkami.Tato správa mě velice potěšila avšak já už jsem měl znova naplánováno na další misi do Austrálie.A tak jsem naložil Jeep a jeli jsme. Sotva  jsme projeli se nám Jeep zabořil do bláta a vjeli jsme do jezera.Chvíli nám trvalo než jsme Jeep vybrodili.Po chvíli už byl Jeep vytáhlý.Podívali jsme se kolem sebe a věřte mi ten pohled byl nádherný ve vzduchu poletovali kaloni a ve vodě plavali krokodýli.Najednou jsme si všimli skupinky Diprotodonů.Dvou samic  , jednoho samce a mláděte.Otevřel jsem portál a utrhl pár vodních rostlin a začal je lákat.Pomalu ke mě přišli a já jsem vhodil rostliny do portálu a oni proběhli za nimi , poté jsem portál zavřel.Když tu najednou něco začalo bublat na hladině jezera...........
Jezero

Stromy

16. srpna 2010 v 16:45 | Utahraptor Stephen |  Příroda
Strom je růstová forma vyšších rostlin. Nadzemní část stromu se skládá ze zdřevnatělé nevětvené spodní části - kmene, který se v určité výšce nad zemí dělí na jednotlivé větve na rozdíl od keře, kde k větvení dochází již u země, nebo těsně nad zemí. Horní část stromu, kde dochází k větvení, se nazývá koruna.Stromy se dělí na jehličnaté a listnaté.
Smrk(jehličnatý strom)
Dub(listnatý strom)

Isisaurus

2. srpna 2010 v 18:50 | Utahraptor Stephen |  Dinosauři

Isisaurus
je rod dinosaura z období pozdní křídy. Isisaurus byl sauropod který žil v Indii .
Měl krátký krk a dlouhé předloktí, což je značně odlišné od jiných sauropodů.Isisaurus dosahoval velikosti až 18 metrů na délku a vážil asi 15 tun.Isisaurus

Compsognathidae

2. srpna 2010 v 18:36 | Utahraptor Stephen |  Klasifikace dinosaurů
Čeleď Compsognathidae je skupinou menších teropodních dinosaurů, žijících v období jury a křídy. Předek těchto dravých dinosaurů byl zřejmě blízko vzniku opeřeného pokryvu těla. Tyto struktury byly objeveny u tří zástupců kompsodnatidů - rodů Sinosauropteryx, Sinocalliopteryx a Juravenator.
Taxonomická pozice v rámci skupiny Coelurosauria je nejistá - podle některých vědců jde o nejbazálnější célurosaury, dle jiných byli součástí skupiny Maniraptora. Šlo o velmi maléCompsognathus dinosaury. Největším zástupcem byl Sinocalliopteryx s délkou 237 cm.

Zástupci:
Aristosuchus
Compsognathus
Huaxiagnathus
Juravenator
Mirischia
Sinocalliopteryx
Sinosauropteryx