Blog o přírodě , pravěku všeho co se toho týká.
- Utahraptor Stephen (Utylike)

Červenec 2010

Trojitá omluva

16. července 2010 v 10:58 | Utahraptor Stephen |  Ostatní...
Omlouvám se za to že jsem tu dlouho nebil

Napřet jsem byl v Děčíně a v Liberci v Zoo.Julie

Poté ve Lhenicích u tety spali jsme ve stanu

a teta má mládě straky jmenuje se Julije.

A včera k nám přijela babička takže v nejbližší době asi 2 týdny ,
nebudu psát na blog.

                                      AHOJ

Psi

15. července 2010 v 19:48 | Utahraptor Stephen |  Zvířata
Pes domácí  je pravděpodobně domestikovaný poddruh vlka obecného, nejstarší domestikované zvíře vůbec. Předpokládá se, že byl domestikován před minimálně 15 000 lety.Tabina
                                                          Tabina - Můj pes

Anomalocaris

13. července 2010 v 20:08 | Utahraptor Stephen |  Ostatní Pravěká Stvoření
Anomalocaris byl 60-90 cm dlouhý dravý živočich, žijící v kambriu. Lovil pravděpodobně drobné členovce, jako byli trilobiti. Měl dvě dlouhá chapadla, kterými si podával kořist k ústům. Fosilní pozůstatky tohoto tvora byly objeveny v burgeské vrstvě.
anomalocaris

Masožravé rostliny

13. července 2010 v 20:03 | Utahraptor Stephen |  Příroda
Masožravé rostliny jsou rostliny, které získávají více či méně živin ale ne energii tím, že chytají drobné živočichy, prvoky a hmyz. Masožravé rostliny obvykle rostou na místech, kde je půda velmi chudá na živiny.Vyskytují se tedy například v kyselých bažinách a v chudých písčitých a kamenitých oblastech. Často se uvádí, že si masožravé rostliny vyvinuly tento neobvyklý způsob výživy kvůli nedostatku dusíku v těchto půdách.
ma.r.2
ma.r.1

Wildlife Park 2

13. července 2010 v 13:21 | Utahraptor Stephen |  Hry
Budovatelsko-ekonomická strategie.
Stejně jako v původní hře i zde ztvárníte roli manažera, respektive správce parku a budete se starat o chov zvířat, o to aby jim bylo dobře a měla se jako v bavlnce a mohla se dále rozmnožovat. Kromě zvířat je třeba se starat i o ohroženou flóru.

Dají se zakoupit i datadisky: smi
Wildlife Park 2:Crazy Zoo   
Wildlife Park 2:Marine World


Některá zvířata ze hry:

Surikata
Basilosaurus
Mořská želva
Panda Velká
Kožatka?
Velryba?
Slon Africký
Mečoun?
Obří Krab
Klokan
Měsíčník?
Horská Koza
Smilodon
Gastornis

Galerie-Slon

13. července 2010 v 11:43 | Utahraptor Stephen |  Galerie
s1
s2
s3
s4
s5
s6
s7

Úžasný Svět Dinosaurů

13. července 2010 v 9:53 | Utahraptor Stephen |  Knihovna
Spisovatel a Ilustrátor: Vladimír Socha
Vydavatel: TRITON
Obsah: Kteří dinosauři byli nejinteligentnější? Předběhli by dnešní olympijské sprintery? Můžeme dinosaury opravdu naklonovat? Co bylo v Jurském parku špatně? Kolik dinosaurů bylo již objeveno a jak veliký byl "průměrný" dinosaurus? Žili kdysi dinosauři také v Čechách? Kde se setkáme s jejich pozůstatky dnes? Na tyto a mnohé další otázky, z nichž mnohé ještě nebyly zodpovězeny v žádné dosud publikované knize, najdete v textu podrobné odpovědi.
k2

Pravěká Zoo(2/2):V Mongolsku ve Svrchní Křídě

8. července 2010 v 12:13 | Utahraptor Stephen |  Příběhy
Gallimimové! Celé stádo Gallimimů se hnalo pouští přímo na mě ale najednou se všichni zastavili a lehkým krokem se došli napít k jezeru.Chvíli jsem je pozoroval když tu se najednou z poza písečných dun vynořil Tarbosaurus a okamžitě se rozběhl přímo na Gallimimuse. A už má jednoho v tlamě zbytek stáda byl rychlejší a už jsou někde dávno pryč za písečnými dunami.Tarbosaurus už snědl dávno celého Gallimima a moc ho to nezasytilo , když tu najednou jeho zrak padl na mě. Okamžitě jsem začal utíkat chvíli mě pronásledoval až jsme najednou dorazili na pláž.A já jsem konečně uviděl Terizinosaura. Stáli tam dva jedinci samec a samice , tento pár by se mi hodil do parku. Ale zapoměl jsem na Tarbosaura.Ten však při této příležitosti zapoměl na mě a šel si lovit větší kořist zaůtočil na samici Terizinosaura ale samec na to nedal dopustit a začal ji bránit.
Souboj
Na to začal boj Tarbosaurus vyjel Terizinosaurovi po krku ale ten se vyhnul a zasadil mu jen malou ránu do hrudníku.Tarbosaura to po chvíli zápolení přestalo bavit a šel si hledat někam jinam nějakou méně nebezpečnou kořist.To byla má šance.Mezitím se v Zoo vylíhli malí pulci mláďata Acantosteg plavala všude.Já jsem zatím připravoval portál a když byl portál otevřený utrhnul jsem si dvě větve ze stromu a začal je lákat. První šla samice a za ní samec já prošel za nimi a vplížil se za námi ještě Oviraptor.

Stegosauridae

5. července 2010 v 11:32 | Utahraptor Stephen |  Klasifikace dinosaurů
Stegosauria byli primárně čtyřnozí býložraví ptakopánví dinosauři, žijící v období jury a spodní křídy především na území dnešní Severní Ameriky, Asie a Evropy.Primitivní formu představuje například čínský Huayangosaurus, jehož přední nohy jsou ještě stejně dlouhé jako zadní. Největším a zároveň nejznámějším zástupcem skupiny byl svrchnojurský Stegosaurus ,dosahující délky až přes 9 metrů. Podobné velikosti však dosahoval zřejmě také Dacentrurus.Stegosaurus

Gigantspinosaurus
Huayangosaurus
Regnosaurus
Paranthodon
Monkonosaurus
Chungkingosaurus           
Chialingosaurus
Wuerhosaurus
Hesperosaurus
Dacentrurus
Miragaia
Tuojiangosaurus
Kentrosaurus
Lexovisaurus
Stegosaurus
Craterosaurus
Jiangjunosaurus

Doba ledová - Ice Age

5. července 2010 v 9:43 | Utahraptor Stephen |  Filmy a Seriály
Doba ledová
První díl Doby ledové Jak název napovídá, děj se odehrává před 20 000 lety v době ledové, hlavní hrdiny představuje Manny, Sid a Diego.
Ve druhém díle se snaží zachránit sebe a ostatní zvířata žijící v údolí před zaplavením.Nakonec se jim to podaří i přes neustálé potíže Sida, kterého téměř upálí jeho věrní lenochodští uctívači. Manny se obává že je posledním svého druhu, naštěstí při zachraňování se před potopou narazí na Ellie, která si ale myslí, že je vačice. Nakonec všechno dobře dopadne a smečka se rozšíří o Ellie a její dva bratry vačičáky Crashe a Edieho.
Ve třetím díle se hrdinové z prostředí pod bodem mrazu vrací, aby zažili další neuvěřitelné dobrodružství, tentokrát v příběhu kterýse odehrává pod ledem. Nová "doba ledová" zavede hlavní hrdiny do ohromného podzemního světa dinosaurů. Je to země nebezpečí, ohromných tvorů, rostlin pojídajících mamuty, země plná tajemných míst. Věčný smolař, prehistorický krysoveverčák Scrat má před sebou osudové setkání s krysoveverkou Scratte. Mamuti Manny a Ellie očekávají první přírůstek do rodiny. Lenochod Sid se zase dostane do problémů poté, co si založí vlastní rodinu s nalezenými dinosauřími vajíčky. Šavlozubý tygr Diego řeší dilema, jestli se z něj po boku kamarádů nestává příliš velký měkota. Navíc, když se objeví dinosauři a také se všichni seznámí s jednookým lasičákem Buckem, který neúnavně loví dinosaury.
s+s
Hlavní hrdinové
Buck

Moje obrázky 8

4. července 2010 v 15:39 | Utahraptor Stephen |  Má tvorba
Acrocanthosaurus vs Daspletosaurus8

Stokesosaurus

4. července 2010 v 15:32 | Utahraptor Stephen |  Dinosauři
Stokesosaurus byl vývojově primitivní teropodní dinosaurus, který žil na území dnešního Utahu a Velké Británie v období svrchní Jury. Šlo o poměrně malého dinosaura který měřil asi 2-4 metry.
Stokesosaurus

Albíni

4. července 2010 v 15:17 | Utahraptor Stephen |  Zvířata
Zvířecí albíni díky svéhu zparvení často přichází o životy, protožě ve stádu, smečce nebo tlupě jsou mezi ostatnímy moc nápadní a pitláci to berou jako kuriozitu.
S touto genetickou poruchou se může narodit kterýkoliv živočich.  Častěji se choroba vyskytuje u zvířat držených v zajetí.
Nejznámější zvířecí albíni
 Zbarvení polárního vlka, ledního medvěda a polární lišky je dáno přirozeným vývojem.
a1
a2
a3
a4
a5
a6
a7
a8
a9
a10
a11
a12
a13
a14
a15
a16
a17
a18
a19
a20

Mamut

3. července 2010 v 19:12 | Utahraptor Stephen |  Ostatní Pravěká Stvoření
Mamut je nejznámější vyhynulé zvíře.Mamuti byli podobní dnešním slonům.Měli dlouhé zahnuté kly a severské druhy dlouhé chlupy. V době ledové obývali severní, střední i západní Evropu, Severní Ameriku a severní Asii.
Mamuti

Zoo Tycoon 2:Bílí Compové a špatně sedící ošetřovatel

3. července 2010 v 18:44 | Utahraptor Stephen
Dnes jsem si z blogu www.paleo-dna.blog.cz do Zoo Tycoon 2 stáhl Compsognathuse a když je dam do Zoo tak jsou bílí?!

Originál:ZT2 O.C

Můj Compy:ZT2 B.C
ZT2 B.C 1
A druhá věc co se mi stala je že ošetřovatel si sedl na lavičku le obráceně potom se za pár minot zvedl odešel a někdy pak si sedl znova zase obráceně?!

ZT 2 Ob.sezení

Spinosauridae

3. července 2010 v 13:45 | Utahraptor Stephen |  Klasifikace dinosaurů
Spinosauridae je čeleď specializovaných teropodních dinosaurů, žijících v období svrchní jury až svrchní křídy na území dnešní Jižní Ameriky, Afriky, Evropy a Asie.
Spinosauridi byli velcí až obří dravci s charakteristicky úzkými "krokodýlovitými" čelistmi a zuby bez vroubkování. Většina druhů se zřejmě živila rybami, nepohrdli však ani mršinami velkých obratlovců nebo případným aktivním lovem.Největším a zároveň nejznámějším zástupcem čeledi je Spinosaurus.Jiným známým spinosauridem byl evropský Baryonyx walkeri z jižní Anglie.

Baryonyx walkeri
Cristatusaurus lapparenti
Baryonyx
Suchomimus tenerensis
Suchosaurus cultridens
Irritator challengeri
Angaturama limai
Spinosaurus aegyptiacus           

Spinosaurus

Svět Dinosaurů základní příručka cestovatelů druhohorami

2. července 2010 v 20:57 | Utahraptor Stephen |  Knihovna
Spisovatel: Henry Gee
Ilustrátor: Luis V. Rey
Nakladatelství: Svojka&Co.
Obsah: V knížce se mluví o dinosaurech z období
Triasu,Jury,Rané , Střední a Pozdní Křídy.
V knize jsou krásné barevné ilustrace dinosaurů , jejich koster a detailní náčrtky částí těl.
Kniha

Pravěká Zoo(1/2): V Mongolsku ve svrchní křídě

2. července 2010 v 18:13 | Utahraptor Stephen |  Příběhy
Měl jsem již plán na další misi, když tu mi zavolal můj přítel a řekl mi že nemůže, protože je nemocný.Takže pro Terezinosaura jsem musel jít sám.Šel jsem o půl hodiny později.Po příjezdu jsem se chvíli rozhlížel a najednou jsem na zemi uviděl stopy.Šel jsem podél stop a najednou jsem před sebou uviděl řeku a u ní dva Oviraptory asi mě též uviděli a rychle odběhli do lesíku za nimi.Pokračoval jsem tím směrem kterým šli až jsem došel k poušti a náhle se ozval  řev z poza písečné duny, rychle jsem běžel tím směrem a uviděl jsem smečku Velociraptorů co útočí na hnízdiště Prooceratopsů.Jeden Velociraptor se náhle rozběhl a skočil na jednoho z Protoceratopsů ten se ovšem jen tak nedal a okamžitě se mu zahrznul do přední tlapy.Velociraptor ho kousnul do krku a kopnul do břicha svým drápem na noze , zanedlouho však na tyto dva bojovníky spadla vlna písku a já si uvědomil že jsem byl právě svědkem jedné z nejvzácnějších scének jaké jsem kdy viděl a zároveň jsem dnes viděl naživo jednu z nejvzácnějších fosílii ,které kdy byly nalezeny.
Souboj
Chtěl jsem alespoň pár těch dinosaurů a tak jsem postavil portál a začal lákat jako první ke mně doběhli Velociraptoři a já měl co dělat abych se jim vyhnul poté ke mě došli Protoceratopsové a začli se ke mě sklánět a chňapat po mně svými tlamami.Většina stáda však odběhla a skoro celá smečka Velociraptorů odešla též.Ale musel jsem jít dál a tak jsem šel dál a dál až jsem uviděl menší oázu vydal jsem se tím směrem.Když jsem tam došel  napil jsem se protože z toho pochodu přes poušť jsem měl velikou žízeň.Náhle se země otřásla a z křoví za mnou vyběhli...........

Zoo Tycoon

1. července 2010 v 20:43 | Utahraptor Stephen |  Hry
V Zoo Tycoon budete mít za úkol vybudovat největší zdravé a šťastné zoo.
V prodeji je také :
Zoo Tycoon Dinosaur digs
Zoo Tycoon Marine mania
Zoo Tycoon Complete colection

Jsou i cheaty:
Cretaceous Corral - Dejte toto jméno některému z výběhů a objeví se vám Triceratopsi.
Xanadu - Dejte toto jméno výběhu a odemknete si Jednorožce.
Super Croc - Dejte toto jméno výběhu a odemknete si Deinosuchuse
Charlie Peterson - máte všechnu zeleň
Adam Levesque - máte všechny programy péče o živočichy
Steve Serafino - máte všechna ohrožená zvířata
Andrew Binder - máte všechny stáje
Lou Catanzaro - máte všechny hračky pro zvěř
Bill Gates - zvýší se vám dary zoo
Alfred H - Pojmenujte návštěvníka takto a všichni lidi se vyděsí.

Můj TIP: pokud máte datadisk marine mania nebo complete colection a odemknutu sochu Mořské panny , tak ji umisťte do nádrže a ona se rozpadne a vyplave opravdová.
Jednorožci
Triceratops,Stegosaurus,Mořská Panna

Mílka

1. července 2010 v 19:40 | Utahraptor Stephen |  Ostatní...
Změna plánu nikam nejedu.Budu tady a pravidelně psát na blog.
Hluboce se vám omlouvám!                            
                                                    PROMIŇTE MI